DB045155WJ10238BJ1, Vishay, Filters~Feed Through Capacitors, CAP FEEDTHRU 1000PF 14KV AXIAL
DB045155WJ10238BJ1 Images
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC DO215AA
MOSFET 2 N-CH 100V POWERPAK SO8
DIODE SCHOTTKY 50V 10A TO263AB
TVS DIODE 70VWM 125VC DO214AA
SCR HY-BRIDGE 800V 40A PACE-PAK
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC DO214AA
Product Specifications:
MfrPart.: DB045155WJ10238BJ1Mfr: Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsDescription: CAP FEEDTHRU 1000PF 14KV AXIALProduct Category: Filters~Feed Through CapacitorsPackage: BulkSeries: DBPartStatus: ActiveCapacitance: 1000 pFTolerance: ±10%Voltage-Rated: 14000V (14kV)Current: 25 ADCResistance(DCR)(Max): -OperatingTemperature: -55°C ~ 100°CInsertionLoss: -TemperatureCoefficient: -Ratings: -MountingType: Bolt MountPackage/Case: Axial - Threaded TerminalsSize/Dimension: 2.560 Dia x 6.102 L (65.02mm x 155.00mm)Height(Max): -DB045155WJ10238BJ1 | Vishay | NHE Electronics