DB055135WP10136CB1, Vishay, Filters~Feed Through Capacitors, CAP FEEDTHRU 100PF 20KV AXIAL
DB055135WP10136CB1 Images
For
Vishay, you may also be interested in the following:
FIXED IND 47NH 450MA 300MOHM SMD
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V D2PAK
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
SENSOR REMOTE REC 30.0KHZ 45M
DIODE GEN PURP 200V 200MA SOT23
IC CTLR STAGE 30A 5V PWM PPAK ML
Product Specifications:
MfrPart.: DB055135WP10136CB1Mfr: Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsDescription: CAP FEEDTHRU 100PF 20KV AXIALProduct Category: Filters~Feed Through CapacitorsPackage: BulkSeries: DBPartStatus: ActiveCapacitance: 100 pFTolerance: ±10%Voltage-Rated: 20000V (20kV)Current: 150 ADCResistance(DCR)(Max): -OperatingTemperature: -55°C ~ 100°CInsertionLoss: -TemperatureCoefficient: -Ratings: -MountingType: Bolt MountPackage/Case: Axial - Threaded TerminalsSize/Dimension: 2.950 Dia x 5.315 L (74.93mm x 135.00mm)Height(Max): -DB055135WP10136CB1 | Vishay | NHE Electronics