DZ23C30-G3-08, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Arrays, DIODE ZENER 30V 300MW SOT23
Product Attributes:
Part Number: DZ23C30-G3-08
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 30V 300MW SOT23
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Arrays
DZ23C30-G3-08 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
SENSOR REMOTE REC 40.0KHZ 45M
DIODE ZENER 18V 500MW SOD80
DIODE GP 600V 150A POWERTAB
FIXED IND 470NH 355MA 800MOHM SM
TVS DIODE 160VWM 259VC DO214AA
DIODE ZENER 4.03V 500MW SOD80
Product Specifications:
MfrPart.: DZ23C30-G3-08Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 30V 300MW SOT23Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - ArraysPackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveConfiguration: 1 Pair Common CathodeVoltage-Zener(Nom)(Vz): 30 VTolerance: ±5%Power-Max: 300 mWImpedance(Max)(Zzt): 80 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 100 nA @ 22.5 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3DZ23C30-G3-08 | Vishay | NHE Electronics