GSOT24C-HE3-18, Vishay, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 24VWM 47VC SOT23
Product Attributes:
Part Number: GSOT24C-HE3-18
Manufacturer: Vishay
Description: TVS DIODE 24VWM 47VC SOT23
Category: Circuit Protection~TVS - Diodes
GSOT24C-HE3-18 Datasheet (PDF)
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SOP
MOSFET P-CH 100V 11A TO220-3
DIODE ZENER 14V 500MW SOD80
FIXED IND 1UH 7.5A 18.1MOHM SMD
LED ORANGE CLEAR SMD MINILED SMD
FIXED IND 1UH 11A 10 MOHM SMD
Product Specifications:
MfrPart.: GSOT24C-HE3-18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: TVS DIODE 24VWM 47VC SOT23Product Category: Circuit Protection~TVS - DiodesPackage: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveType: ZenerUnidirectionalChannels: 2BidirectionalChannels: -Voltage-ReverseStandoff(Typ): 24V (Max)Voltage-Breakdown(Min): 27VVoltage-Clamping(Max)@Ipp: 47VCurrent-PeakPulse(10/1000µs): 5A (8/20µs)Power-PeakPulse: 235WPowerLineProtection: NoApplications: AutomotiveCapacitance@Frequency: 65pF @ 1MHzOperatingTemperature: -55°C ~ 150°C (TJ)MountingType: Surface MountPackage/Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3GSOT24C-HE3-18 | Vishay | NHE Electronics