ICM1206ER261M, Vishay, Filters~Common Mode Chokes, CMC 310MA 2LN 260 OHM SMD
Product Attributes:
Part Number: ICM1206ER261M
Manufacturer: Vishay
Description: CMC 310MA 2LN 260 OHM SMD
Category: Filters~Common Mode Chokes
ICM1206ER261M Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
FIXED IND 150UH 2.7A 210 MOHM TH
MOSFET P-CH 40V 16.1A 8SO
DIODE SCHOTTKY 20A TO-220
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC SMC
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC DO214AC
Product Specifications:
MfrPart.: ICM1206ER261MMfr: Vishay DaleDescription: CMC 310MA 2LN 260 OHM SMDProduct Category: Filters~Common Mode ChokesPackage: Tape & Reel (TR)Series: ICM-1206PartStatus: ActiveFilterType: Signal LineNumberofLines: 2Impedance@Frequency: 260 Ohms @ 100 MHzInductance@Frequency: -CurrentRating(Max): 310mADCResistance(DCR)(Max): 500mOhmVoltageRating-DC: 50VVoltageRating-AC: -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CRatings: -ApprovalAgency: -Features: -MountingType: Surface MountSize/Dimension: 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)Height(Max): 0.083 (2.10mm)ICM1206ER261M | Vishay | NHE Electronics