IDCS5020ER470M, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 47UH 800MA 472MOHM SMD
Product Attributes:
Part Number: IDCS5020ER470M
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 47UH 800MA 472MOHM SMD
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
IDCS5020ER470M Datasheet (PDF)
TVS DIODE 10VWM 18.8VC DO215AB
TVS DIODE 136VWM 219VC DO204AL
MODULE THYRISTOR 27A ADD-A-PAK
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMF
DIODE ZENER 5.6V 225MW SOT23-3
MODULE THYRISTOR 145A INT-A-PAK
Product Specifications:
MfrPart.: IDCS5020ER470MMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 47UH 800MA 472MOHM SMDProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: IDCS-5020PartStatus: ActiveType: WirewoundMaterial-Core: FerriteInductance: 47 µHTolerance: ±20%CurrentRating(Amps): 800 mACurrent-Saturation(Isat): 1AShielding: ShieldedDCResistance(DCR): 472mOhm MaxQ@Freq: -Frequency-SelfResonant: -Ratings: -OperatingTemperature: -40°C ~ 125°CInductanceFrequency-Test: 100 kHzFeatures: -MountingType: Surface MountPackage/Case: NonstandardSupplierDevicePackage: -Size/Dimension: 0.510 L x 0.370 W (12.95mm x 9.40mm)IDCS5020ER470M | Vishay | NHE Electronics