IFSC1008ABER2R2M01, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 2.2UH 1.85A 90MOHM SMD
IFSC1008ABER2R2M01 Images
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 11VWM 20.1VC DO214AC
FIXED IND 82NH 450MA 400MOHM SMD
DIODE ZENER 28V 225MW SOT23-3
DIODE ZENER 4.3V 300MW SOT23-3
Product Specifications:
MfrPart.: IFSC1008ABER2R2M01Mfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 2.2UH 1.85A 90MOHM SMDProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)Series: IFSC-1008ABPartStatus: ActiveType: -Material-Core: -Inductance: 2.2 µHTolerance: ±20%CurrentRating(Amps): 1.85 ACurrent-Saturation(Isat): 2.15AShielding: ShieldedDCResistance(DCR): 90mOhm MaxQ@Freq: -Frequency-SelfResonant: -Ratings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 125°CInductanceFrequency-Test: 100 kHzFeatures: -MountingType: Surface MountPackage/Case: NonstandardSupplierDevicePackage: -Size/Dimension: 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)IFSC1008ABER2R2M01 | Vishay | NHE Electronics