IHD3BH821L, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 820UH 800MA 643MOHM TH
Product Attributes:
Part Number: IHD3BH821L
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 820UH 800MA 643MOHM TH
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
IHD3BH821L Datasheet (PDF)
DIODE ZENER 27V 500MW SOD80
DIODE ZENER 5.6V 300MW SOT23-3
DIODE GEN PURP 100V 1.5A DO220AA
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC DO214AA
DIODE GEN PURP 400V 40A DO203AB
Product Specifications:
MfrPart.: IHD3BH821LMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 820UH 800MA 643MOHM THProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: -Series: IHDPartStatus: ActiveType: WirewoundMaterial-Core: FerriteInductance: 820 µHTolerance: ±15%CurrentRating(Amps): 800 mACurrent-Saturation(Isat): 610mAShielding: UnshieldedDCResistance(DCR): 643mOhm MaxQ@Freq: -Frequency-SelfResonant: -Ratings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 125°CInductanceFrequency-Test: 1 kHzFeatures: -MountingType: Through HolePackage/Case: AxialSupplierDevicePackage: -Size/Dimension: 0.460 Dia x 0.900 L (11.68mm x 22.86mm)IHD3BH821L | Vishay | NHE Electronics