IHLP1212ABEV1R2M5A, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 1.2UH 3.98A 57.65MOHM
IHLP1212ABEV1R2M5A Images
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE ZENER 39V 500MW SOD80
THERMISTOR PTC 2.2K OHM 1% 1206
DIODE ZENER 20V 200MW SOD323
DIODE SCHOTTKY 40V 3A DO214AC
DIODE SCHOTTKY 90V 5A TO277A
MOSFET N-CH 60V 17A D2PAK
Product Specifications:
MfrPart.: IHLP1212ABEV1R2M5AMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 1.2UH 3.98A 57.65MOHMProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)Series: IHLPPartStatus: ActiveType: MoldedMaterial-Core: -Inductance: 1.2 µHTolerance: ±20%CurrentRating(Amps): 3.98 ACurrent-Saturation(Isat): 3.84AShielding: ShieldedDCResistance(DCR): 57.65mOhm MaxQ@Freq: -Frequency-SelfResonant: 82MHzRatings: AEC-Q200OperatingTemperature: -55°C ~ 155°CInductanceFrequency-Test: 100 kHzFeatures: -MountingType: Surface MountPackage/Case: NonstandardSupplierDevicePackage: -Size/Dimension: 0.140 L x 0.130 W (3.56mm x 3.30mm)IHLP1212ABEV1R2M5A | Vishay | NHE Electronics