IHLP4040DZET330M11, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 33UH 4.4A 94.5MOHM SMD
IHLP4040DZET330M11 Images
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO215AA
DIODE ZENER 3.6V 500MW DO35
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SMB
MOSFET P-CH 8V 1.6A SC70-6
Product Specifications:
MfrPart.: IHLP4040DZET330M11Mfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 33UH 4.4A 94.5MOHM SMDProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)Series: IHLP-4040DZ-11PartStatus: ActiveType: MoldedMaterial-Core: -Inductance: 33 µHTolerance: ±20%CurrentRating(Amps): 4.4 ACurrent-Saturation(Isat): 4AShielding: ShieldedDCResistance(DCR): 94.5mOhm MaxQ@Freq: -Frequency-SelfResonant: -Ratings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 125°CInductanceFrequency-Test: 100 kHzFeatures: -MountingType: Surface MountPackage/Case: NonstandardSupplierDevicePackage: 4040Size/Dimension: 0.425 L x 0.400 W (10.80mm x 10.16mm)IHLP4040DZET330M11 | Vishay | NHE Electronics