IHLP4040EDER330M5A, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 33UH 4.4A 79.18MOHM SM
IHLP4040EDER330M5A Images
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO220AA
FIXED IND 2.2MH 500MA 1.76OHM TH
TVS DIODE 22VWM 39.4VC DO214AA
POT CONDUCTIVE PLASTIC ELEMENT
DIODE SCHOTTKY 35V 7.5A D2PAK
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4DIP
Product Specifications:
MfrPart.: IHLP4040EDER330M5AMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 33UH 4.4A 79.18MOHM SMProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)Series: IHLP-4040ED-5APartStatus: ActiveType: MoldedMaterial-Core: -Inductance: 33 µHTolerance: ±20%CurrentRating(Amps): 4.4 ACurrent-Saturation(Isat): 4.4AShielding: ShieldedDCResistance(DCR): 79.18mOhm MaxQ@Freq: -Frequency-SelfResonant: 6.07MHzRatings: AEC-Q200OperatingTemperature: -55°C ~ 155°CInductanceFrequency-Test: 100 kHzFeatures: -MountingType: Surface MountPackage/Case: NonstandardSupplierDevicePackage: 4040Size/Dimension: 0.453 L x 0.406 W (11.50mm x 10.30mm)IHLP4040EDER330M5A | Vishay | NHE Electronics