IHM2PM5R6K, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 5.6UH 12.75A 11MOHM TH
Product Attributes:
Part Number: IHM2PM5R6K
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 5.6UH 12.75A 11MOHM TH
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
IHM2PM5R6K Datasheet (PDF)
DIODE ZENER 8.7V 500MW SOD123
FIXED IND 820UH 360MA 1.98OHM TH
BRIDGE RECT 1PHASE 1KV 1A DFS
MOSFET 2N-CH 30V 6.6A 8-SOIC
DIODE GEN PURP 500V 12A ITO220AC
Product Specifications:
MfrPart.: IHM2PM5R6KMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 5.6UH 12.75A 11MOHM THProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: -Series: IHM-2PartStatus: ActiveType: -Material-Core: FerriteInductance: 5.6 µHTolerance: ±10%CurrentRating(Amps): 12.75 ACurrent-Saturation(Isat): -Shielding: UnshieldedDCResistance(DCR): 11mOhm MaxQ@Freq: -Frequency-SelfResonant: -Ratings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 125°CInductanceFrequency-Test: 1 kHzFeatures: -MountingType: Through HolePackage/Case: Radial, HorizontalSupplierDevicePackage: -Size/Dimension: 1.000 L x 0.500 W (25.40mm x 12.70mm)IHM2PM5R6K | Vishay | NHE Electronics