IHSM3825PJ2R7L, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 2.7UH 3.18A 38MOHM SMD
Product Attributes:
Part Number: IHSM3825PJ2R7L
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 2.7UH 3.18A 38MOHM SMD
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
IHSM3825PJ2R7L Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO215AB
TVS DIODE 5VWM 9.2VC DO219AB
VDR US 10D 4500A 510V KNLDS
TVS DIODE 19.4VWM 34.7VC DO204AC
DIODE ZENER 12V 500MW SOD80
Product Specifications:
MfrPart.: IHSM3825PJ2R7LMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 2.7UH 3.18A 38MOHM SMDProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: BulkSeries: IHSM-3825PartStatus: ActiveType: -Material-Core: FerriteInductance: 2.7 µHTolerance: ±15%CurrentRating(Amps): 3.18 ACurrent-Saturation(Isat): 2.4AShielding: UnshieldedDCResistance(DCR): 38mOhm MaxQ@Freq: -Frequency-SelfResonant: -Ratings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 125°CInductanceFrequency-Test: 1 kHzFeatures: -MountingType: Surface MountPackage/Case: NonstandardSupplierDevicePackage: -Size/Dimension: 0.440 L x 0.250 W (11.18mm x 6.35mm)IHSM3825PJ2R7L | Vishay | NHE Electronics