IHSM7832PJ331L, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 330UH 860MA 714MOHM SM
Product Attributes:
Part Number: IHSM7832PJ331L
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 330UH 860MA 714MOHM SM
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
IHSM7832PJ331L Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
SENSOR REMOTE REC 36.0KHZ 40M
MOSFET N-CH 100V 18.8A/81A PPAK
TVS DIODE 8.5VWM 15.9VC DO204AC
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC DO214AA
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL
Product Specifications:
MfrPart.: IHSM7832PJ331LMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 330UH 860MA 714MOHM SMProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: BulkSeries: IHSM-7832PartStatus: ActiveType: -Material-Core: FerriteInductance: 330 µHTolerance: ±15%CurrentRating(Amps): 860 mACurrent-Saturation(Isat): 360mAShielding: UnshieldedDCResistance(DCR): 714mOhm MaxQ@Freq: -Frequency-SelfResonant: -Ratings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 125°CInductanceFrequency-Test: 1 kHzFeatures: -MountingType: Surface MountPackage/Case: NonstandardSupplierDevicePackage: -Size/Dimension: 0.840 L x 0.320 W (21.34mm x 8.13mm)IHSM7832PJ331L | Vishay | NHE Electronics