ILC0805ER15NJ, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 15NH 300MA 400MOHM SMD
Product Attributes:
Part Number: ILC0805ER15NJ
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 15NH 300MA 400MOHM SMD
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
ILC0805ER15NJ Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO262
DIODE SCHOTTKY 45V 40A D618SM
DIODE SCHOTTKY 20A 120V TO-263AB
DIODE ZENER 14V 350MW SOT23-3
TVS DIODE 58.1VWM 92VC DO214AB
Product Specifications:
MfrPart.: ILC0805ER15NJMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 15NH 300MA 400MOHM SMDProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: ILC-0805PartStatus: ObsoleteType: MultilayerMaterial-Core: CeramicInductance: 15 nHTolerance: ±5%CurrentRating(Amps): 300 mACurrent-Saturation(Isat): -Shielding: UnshieldedDCResistance(DCR): 400mOhm MaxQ@Freq: 15 @ 100MHzFrequency-SelfResonant: 1.5GHzRatings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 125°CInductanceFrequency-Test: 100 MHzFeatures: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 0805 (2012 Metric)SupplierDevicePackage: 0805 (2012 Metric)Size/Dimension: 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)ILC0805ER15NJ | Vishay | NHE Electronics