IM02BH110J, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 11UH TH
Product Attributes:
Part Number: IM02BH110J
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 11UH TH
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
IM02BH110J Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 26VWM 46.6VC DO214AA
SENSOR REMOTE REC 33.0KHZ 45M
MOSFET N-CH 80V 17.4A/63A PPAK
FIXED IND 100NH 32.5A 1.3 MOHM
FIXED IND 8.2UH 540MA 440MOHM TH
THERMISTOR PTC 680 OHM 5% 0805
Product Specifications:
MfrPart.: IM02BH110JMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 11UH THProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: -Series: IMPartStatus: ObsoleteType: MoldedMaterial-Core: IronInductance: 11 µHTolerance: ±5%CurrentRating(Amps): -Current-Saturation(Isat): -Shielding: UnshieldedDCResistance(DCR): -Q@Freq: -Frequency-SelfResonant: -Ratings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 125°CInductanceFrequency-Test: 2.5 MHzFeatures: -MountingType: Through HolePackage/Case: AxialSupplierDevicePackage: -Size/Dimension: 0.095 Dia x 0.250 L (2.42mm x 6.35mm)IM02BH110J | Vishay | NHE Electronics