IM02BHR10J, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 100NH 1.35A 80 MOHM TH
Product Attributes:
Part Number: IM02BHR10J
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 100NH 1.35A 80 MOHM TH
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
IM02BHR10J Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE MODULE 2.5KV 240A MAGNAPAK
FIXED IND 2.7UH 460MA 1.2 OHM TH
DIODE ZENER 100V 1.25W DO214AC
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
FIXED IND 10UH 220MA 1.62 OHM TH
MOSFET N-CH 600V 47A TO247AD
Product Specifications:
MfrPart.: IM02BHR10JMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 100NH 1.35A 80 MOHM THProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: -Series: IMPartStatus: ObsoleteType: MoldedMaterial-Core: PhenolicInductance: 100 nHTolerance: ±5%CurrentRating(Amps): 1.35 ACurrent-Saturation(Isat): -Shielding: UnshieldedDCResistance(DCR): 80mOhm MaxQ@Freq: 40 @ 25MHzFrequency-SelfResonant: 680MHzRatings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 105°CInductanceFrequency-Test: 25 MHzFeatures: -MountingType: Through HolePackage/Case: AxialSupplierDevicePackage: -Size/Dimension: 0.095 Dia x 0.250 L (2.42mm x 6.35mm)IM02BHR10J | Vishay | NHE Electronics