IM04RU1R5J, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 1.5UH 600MA 500MOHM TH
Product Attributes:
Part Number: IM04RU1R5J
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 1.5UH 600MA 500MOHM TH
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
IM04RU1R5J Datasheet (PDF)
NTC CU 0.6 LD CODED 1K 5%
FIXED IND 680NH 450MA 600MOHM SM
E SERIES POWER MOSFET D2PAK (TO-
SENSOR REMOTE REC 33.0KHZ 40M
DIODE ZENER 3.3V 350MW SOT23-3
ZC, 800V, DIP6, 6PIN OPTOTRIAC
Product Specifications:
MfrPart.: IM04RU1R5JMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 1.5UH 600MA 500MOHM THProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: -Series: IMPartStatus: ObsoleteType: MoldedMaterial-Core: PhenolicInductance: 1.5 µHTolerance: ±5%CurrentRating(Amps): 600 mACurrent-Saturation(Isat): -Shielding: UnshieldedDCResistance(DCR): 500mOhm MaxQ@Freq: 33 @ 7.9MHzFrequency-SelfResonant: 160MHzRatings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 105°CInductanceFrequency-Test: 7.9 MHzFeatures: -MountingType: Through HolePackage/Case: AxialSupplierDevicePackage: -Size/Dimension: 0.155 Dia x 0.375 L (3.94mm x 9.53mm)IM04RU1R5J | Vishay | NHE Electronics