IM04RU1R5K, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 1.5UH 600MA 500MOHM TH
Product Attributes:
Part Number: IM04RU1R5K
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 1.5UH 600MA 500MOHM TH
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
IM04RU1R5K Datasheet (PDF)
DIODE SCHOTTKY 40V 15A SOD80
DIODE ZENER 39V 1.3W DO41
DIODE GEN PURP 800V 1A DO219AB
DIODE ZENER 4.94V 500MW SOD80
DIODE ZENER 18V 1.3W DO41
NTC CU 0.6 LD CODED 1K 2%
Product Specifications:
MfrPart.: IM04RU1R5KMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 1.5UH 600MA 500MOHM THProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: -Series: IMPartStatus: ObsoleteType: MoldedMaterial-Core: PhenolicInductance: 1.5 µHTolerance: ±10%CurrentRating(Amps): 600 mACurrent-Saturation(Isat): -Shielding: UnshieldedDCResistance(DCR): 500mOhm MaxQ@Freq: 33 @ 7.9MHzFrequency-SelfResonant: 160MHzRatings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 105°CInductanceFrequency-Test: 7.9 MHzFeatures: -MountingType: Through HolePackage/Case: AxialSupplierDevicePackage: -Size/Dimension: 0.155 Dia x 0.375 L (3.94mm x 9.53mm)IM04RU1R5K | Vishay | NHE Electronics