IM04SH9R1J, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 9.1UH TH
Product Attributes:
Part Number: IM04SH9R1J
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 9.1UH TH
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
IM04SH9R1J Datasheet (PDF)
FIXED IND 1.8UH 390MA 650MOHM SM
DISPLAY 7SEG 0.39 SGL GRN 10DIP
DIODE ZENER 75V 300MW SOT23-3
DIODE GPP 1A 400V DO-214AC
DIODE MODULE 600V 99A TO244AB
Product Specifications:
MfrPart.: IM04SH9R1JMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 9.1UH THProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: -Series: IMPartStatus: ObsoleteType: MoldedMaterial-Core: IronInductance: 9.1 µHTolerance: ±5%CurrentRating(Amps): -Current-Saturation(Isat): -Shielding: UnshieldedDCResistance(DCR): -Q@Freq: -Frequency-SelfResonant: -Ratings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 105°CInductanceFrequency-Test: 7.9 MHzFeatures: -MountingType: Through HolePackage/Case: AxialSupplierDevicePackage: -Size/Dimension: 0.155 Dia x 0.375 L (3.94mm x 9.53mm)IM04SH9R1J | Vishay | NHE Electronics