IM04ST2R2K, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 2.2UH 435MA 950MOHM TH
Product Attributes:
Part Number: IM04ST2R2K
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 2.2UH 435MA 950MOHM TH
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
IM04ST2R2K Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE AVALANCHE 50V 2A DO214AC
DIODE ZENER 13V 500MW MICROMELF
FIXED IND 82NH 300MA 950MOHM SMD
FIXED IND 100NH 32.5A 1.37 MOHM
TVS DIODE 40VWM 71.4VC DO214AC
DIODE ZENER 3.6V 300MW SOT23-3
Product Specifications:
MfrPart.: IM04ST2R2KMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 2.2UH 435MA 950MOHM THProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: -Series: IMPartStatus: ObsoleteType: MoldedMaterial-Core: PhenolicInductance: 2.2 µHTolerance: ±10%CurrentRating(Amps): 435 mACurrent-Saturation(Isat): -Shielding: UnshieldedDCResistance(DCR): 950mOhm MaxQ@Freq: 33 @ 7.9MHzFrequency-SelfResonant: 135MHzRatings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 105°CInductanceFrequency-Test: 7.9 MHzFeatures: -MountingType: Through HolePackage/Case: AxialSupplierDevicePackage: -Size/Dimension: 0.155 Dia x 0.375 L (3.94mm x 9.53mm)IM04ST2R2K | Vishay | NHE Electronics