IM04ST5R6K, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 5.6UH 495MA 320MOHM TH
Product Attributes:
Part Number: IM04ST5R6K
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 5.6UH 495MA 320MOHM TH
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
IM04ST5R6K Datasheet (PDF)
DIODE ZENER 11V 1.25W DO214AC
SENSOR REMOTE REC 33.0KHZ 45M
TVS DIODE 24VWM 47VC SOT23
FIXED IND 39UH 1.8A 190 MOHM SMD
FIXED IND 22MH 45MA 180 OHM TH
FIXED IND 120NH 800MA 200MOHM SM
Product Specifications:
MfrPart.: IM04ST5R6KMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 5.6UH 495MA 320MOHM THProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: -Series: IMPartStatus: ObsoleteType: MoldedMaterial-Core: IronInductance: 5.6 µHTolerance: ±10%CurrentRating(Amps): 495 mACurrent-Saturation(Isat): -Shielding: UnshieldedDCResistance(DCR): 320mOhm MaxQ@Freq: 45 @ 7.9MHzFrequency-SelfResonant: 60MHzRatings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 105°CInductanceFrequency-Test: 7.9 MHzFeatures: -MountingType: Through HolePackage/Case: AxialSupplierDevicePackage: -Size/Dimension: 0.155 Dia x 0.375 L (3.94mm x 9.53mm)IM04ST5R6K | Vishay | NHE Electronics