IM06ER6R8K, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 6.8UH 560MA 375MOHM TH
Product Attributes:
Part Number: IM06ER6R8K
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 6.8UH 560MA 375MOHM TH
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
IM06ER6R8K Datasheet (PDF)
DIODE ARRAY SCHOTTKY 120V TO220
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO220AA
VARISTOR 680V 4.5KA DISC 16.5MM
DIODE GEN 1.2KV 135A MAGNAPAK
DIODE ZENER 43V 410MW SOD123
Product Specifications:
MfrPart.: IM06ER6R8KMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 6.8UH 560MA 375MOHM THProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: -Series: IMPartStatus: ObsoleteType: MoldedMaterial-Core: IronInductance: 6.8 µHTolerance: ±10%CurrentRating(Amps): 560 mACurrent-Saturation(Isat): -Shielding: UnshieldedDCResistance(DCR): 375mOhm MaxQ@Freq: 30 @ 7.9MHzFrequency-SelfResonant: 50MHzRatings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 125°CInductanceFrequency-Test: 7.9 MHzFeatures: -MountingType: Through HolePackage/Case: AxialSupplierDevicePackage: -Size/Dimension: 0.190 Dia x 0.440 L (4.83mm x 11.18mm)IM06ER6R8K | Vishay | NHE Electronics