IM06RFCSBH1R8K40, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 1.8UH 720MA 650MOHM TH
Product Attributes:
Part Number: IM06RFCSBH1R8K40
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 1.8UH 720MA 650MOHM TH
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
IM06RFCSBH1R8K40 Datasheet (PDF)
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
FIXED IND 330UH 520MA 1.15OHM SM
ADJ PWR RES 2 OHM 200W CHAS MT
TVS DIODE 9VWM 15.4VC DO214AA
DIODE SCHOTTKY 50V 3A DO214AB
Product Specifications:
MfrPart.: IM06RFCSBH1R8K40Mfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 1.8UH 720MA 650MOHM THProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: -Series: IM-6-RFCS-40PartStatus: ObsoleteType: MoldedMaterial-Core: PhenolicInductance: 1.8 µHTolerance: ±10%CurrentRating(Amps): 720 mACurrent-Saturation(Isat): -Shielding: UnshieldedDCResistance(DCR): 650mOhm MaxQ@Freq: 45 @ 15MHzFrequency-SelfResonant: 144MHzRatings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 125°CInductanceFrequency-Test: 15 MHzFeatures: -MountingType: Through HolePackage/Case: AxialSupplierDevicePackage: -Size/Dimension: 0.190 Dia x 0.447 L (4.83mm x 11.35mm)IM06RFCSBH1R8K40 | Vishay | NHE Electronics