IM06SJ3R3K, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 3.3UH 990MA 140MOHM TH
Product Attributes:
Part Number: IM06SJ3R3K
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 3.3UH 990MA 140MOHM TH
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
IM06SJ3R3K Datasheet (PDF)
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC DO214AB
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 3.8A GBU
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
MOSFET N-CH 20V 2.6A SOT23-3
FIXED IND 18UH 430MA 770 MOHM TH
Product Specifications:
MfrPart.: IM06SJ3R3KMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 3.3UH 990MA 140MOHM THProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: -Series: IMPartStatus: ObsoleteType: MoldedMaterial-Core: IronInductance: 3.3 µHTolerance: ±10%CurrentRating(Amps): 990 mACurrent-Saturation(Isat): -Shielding: UnshieldedDCResistance(DCR): 140mOhm MaxQ@Freq: 30 @ 7.9MHzFrequency-SelfResonant: 70MHzRatings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 105°CInductanceFrequency-Test: 7.9 MHzFeatures: -MountingType: Through HolePackage/Case: AxialSupplierDevicePackage: -Size/Dimension: 0.190 Dia x 0.440 L (4.83mm x 11.18mm)IM06SJ3R3K | Vishay | NHE Electronics