IM06SS3R3K, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 3.3UH 990MA 140MOHM TH
Product Attributes:
Part Number: IM06SS3R3K
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 3.3UH 990MA 140MOHM TH
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
IM06SS3R3K Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE GP 1.7KV 500MA DO204AL
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
BRIDGE RECT 1P 1.2KV 35A D-34
TVS DIODE 16.2VWM 29.1VC DO204AL
DIODE GEN PURP 200V 1A DO204AL
Product Specifications:
MfrPart.: IM06SS3R3KMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 3.3UH 990MA 140MOHM THProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: -Series: IMPartStatus: ObsoleteType: MoldedMaterial-Core: IronInductance: 3.3 µHTolerance: ±10%CurrentRating(Amps): 990 mACurrent-Saturation(Isat): -Shielding: UnshieldedDCResistance(DCR): 140mOhm MaxQ@Freq: 30 @ 7.9MHzFrequency-SelfResonant: 70MHzRatings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 105°CInductanceFrequency-Test: 7.9 MHzFeatures: -MountingType: Through HolePackage/Case: AxialSupplierDevicePackage: -Size/Dimension: 0.190 Dia x 0.440 L (4.83mm x 11.18mm)IM06SS3R3K | Vishay | NHE Electronics