IM06SS5R6K, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 5.6UH 645MA 280MOHM TH
Product Attributes:
Part Number: IM06SS5R6K
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 5.6UH 645MA 280MOHM TH
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
IM06SS5R6K Datasheet (PDF)
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO214AC
FIXED IND 12UH 225MA 2 OHM SMD
DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD123
DIODE SCHOTTKY 100V 1.5A DO214AA
PHOTODIODE 870 TO 1050 NM
Product Specifications:
MfrPart.: IM06SS5R6KMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 5.6UH 645MA 280MOHM THProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: -Series: IMPartStatus: ObsoleteType: MoldedMaterial-Core: IronInductance: 5.6 µHTolerance: ±10%CurrentRating(Amps): 645 mACurrent-Saturation(Isat): -Shielding: UnshieldedDCResistance(DCR): 280mOhm MaxQ@Freq: 30 @ 7.9MHzFrequency-SelfResonant: 50MHzRatings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 125°CInductanceFrequency-Test: 7.9 MHzFeatures: -MountingType: Through HolePackage/Case: AxialSupplierDevicePackage: -Size/Dimension: 0.190 Dia x 0.440 L (4.83mm x 11.18mm)IM06SS5R6K | Vishay | NHE Electronics