IM06ST2R2K, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 2.2UH 505MA 970MOHM TH
Product Attributes:
Part Number: IM06ST2R2K
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 2.2UH 505MA 970MOHM TH
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
IM06ST2R2K Datasheet (PDF)
DIODE ZENER 13V 500MW SOD80
FIXED IND 100UH 165MA 3.5 OHM TH
FIXED IND 680UH 30MA 60 OHM TH
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
DIODE GEN PURP 200V 2A DO214AA
Product Specifications:
MfrPart.: IM06ST2R2KMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 2.2UH 505MA 970MOHM THProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: -Series: IMPartStatus: ObsoleteType: MoldedMaterial-Core: PhenolicInductance: 2.2 µHTolerance: ±10%CurrentRating(Amps): 505 mACurrent-Saturation(Isat): -Shielding: UnshieldedDCResistance(DCR): 970mOhm MaxQ@Freq: 30 @ 7.9MHzFrequency-SelfResonant: 140MHzRatings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 105°CInductanceFrequency-Test: 7.9 MHzFeatures: -MountingType: Through HolePackage/Case: AxialSupplierDevicePackage: -Size/Dimension: 0.190 Dia x 0.440 L (4.83mm x 11.18mm)IM06ST2R2K | Vishay | NHE Electronics