IM06ST8R2J, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 8.2UH 540MA 440MOHM TH
Product Attributes:
Part Number: IM06ST8R2J
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 8.2UH 540MA 440MOHM TH
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
IM06ST8R2J Datasheet (PDF)
DIODE GEN PURP 100V 1.5A DO214AA
DIODE ZENER 5.6V 300MW SOT23
DIODE ZENER 22V 225MW SOT23-3
CAP FEEDTHRU 2000PF 40KV AXIAL
MOSFET 2N-CH 25V 8A 8-SOIC
TRIMMER 10KOHM 0.75W PC PIN SIDE
Product Specifications:
MfrPart.: IM06ST8R2JMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 8.2UH 540MA 440MOHM THProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: -Series: IMPartStatus: ObsoleteType: MoldedMaterial-Core: IronInductance: 8.2 µHTolerance: ±5%CurrentRating(Amps): 540 mACurrent-Saturation(Isat): -Shielding: UnshieldedDCResistance(DCR): 440mOhm MaxQ@Freq: 30 @ 7.9MHzFrequency-SelfResonant: 48MHzRatings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 105°CInductanceFrequency-Test: 7.9 MHzFeatures: -MountingType: Through HolePackage/Case: AxialSupplierDevicePackage: -Size/Dimension: 0.190 Dia x 0.440 L (4.83mm x 11.18mm)IM06ST8R2J | Vishay | NHE Electronics