IM10RFCMEZ8R2K13, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 8.2UH 1.15A 250MOHM TH
Product Attributes:
Part Number: IM10RFCMEZ8R2K13
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 8.2UH 1.15A 250MOHM TH
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
IM10RFCMEZ8R2K13 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4-LSOP
DIODE SCHOTTKY 30V 3A DO201AD
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO215AB
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO221AC
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
DIODE ARRAY GP 100V 5A TO220AB
Product Specifications:
MfrPart.: IM10RFCMEZ8R2K13Mfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 8.2UH 1.15A 250MOHM THProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: -Series: IM-10RFCM-13PartStatus: ActiveType: MoldedMaterial-Core: IronInductance: 8.2 µHTolerance: ±10%CurrentRating(Amps): 1.15 ACurrent-Saturation(Isat): -Shielding: UnshieldedDCResistance(DCR): 250mOhm MaxQ@Freq: 65 @ 7.9MHzFrequency-SelfResonant: 46MHzRatings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 125°CInductanceFrequency-Test: 7.9 MHzFeatures: -MountingType: Through HolePackage/Case: AxialSupplierDevicePackage: -Size/Dimension: 0.250 Dia x 0.600 L (6.35mm x 15.24mm)IM10RFCMEZ8R2K13 | Vishay | NHE Electronics