IMC1210BN22NK, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 22NH 592MA 200MOHM SMD
Product Attributes:
Part Number: IMC1210BN22NK
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 22NH 592MA 200MOHM SMD
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
IMC1210BN22NK Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
THERM NTC 100KOHM 4190K BEAD
DIODE GEN PURP 100V 8A TO263AB
MOSFET P-CH 30V 6A 1206-8
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
TVS DIODE 100VWM 162VC P600
TVS DIODE 31VWM 56VC SOD57
Product Specifications:
MfrPart.: IMC1210BN22NKMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 22NH 592MA 200MOHM SMDProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: BulkSeries: IMC-1210PartStatus: ActiveType: WirewoundMaterial-Core: Non-MagneticInductance: 22 nHTolerance: ±10%CurrentRating(Amps): 592 mACurrent-Saturation(Isat): -Shielding: UnshieldedDCResistance(DCR): 200mOhm MaxQ@Freq: 30 @ 50MHzFrequency-SelfResonant: 1GHzRatings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 125°CInductanceFrequency-Test: 50 MHzFeatures: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 1210 (3225 Metric)SupplierDevicePackage: 1210Size/Dimension: 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.49mm)IMC1210BN22NK | Vishay | NHE Electronics