IMC1210EB82NK, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 82NH 450MA 400MOHM SMD
Product Attributes:
Part Number: IMC1210EB82NK
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 82NH 450MA 400MOHM SMD
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
IMC1210EB82NK Datasheet (PDF)
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
MOSFET N-CH 20V 2.6A SOT23-3
TVS DIODE 102VWM 165VC DO214AC
FIXED IND 18UH 430MA 770 MOHM TH
TVS DIODE 24VWM 38.9VC TO277A
Product Specifications:
MfrPart.: IMC1210EB82NKMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 82NH 450MA 400MOHM SMDProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: BulkSeries: IMC-1210PartStatus: ActiveType: WirewoundMaterial-Core: Non-MagneticInductance: 82 nHTolerance: ±10%CurrentRating(Amps): 450 mACurrent-Saturation(Isat): -Shielding: UnshieldedDCResistance(DCR): 400mOhm MaxQ@Freq: 30 @ 50MHzFrequency-SelfResonant: 900MHzRatings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 125°CInductanceFrequency-Test: 50 MHzFeatures: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 1210 (3225 Metric)SupplierDevicePackage: 1210Size/Dimension: 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.49mm)IMC1210EB82NK | Vishay | NHE Electronics