IMC1210EBR15M, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 150NH 548MA 250MOHM SM
Product Attributes:
Part Number: IMC1210EBR15M
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 150NH 548MA 250MOHM SM
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
IMC1210EBR15M Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE ZENER 6V 500MW SOD123
TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AC
DIODE GEN 1.6KV 300A MAGNAPAK
VARISTOR 120V 1.2KA DISC 9MM
DIODE ARRAY SCHOTT 100V SLIMDPAK
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
Product Specifications:
MfrPart.: IMC1210EBR15MMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 150NH 548MA 250MOHM SMProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: BulkSeries: IMC-1210PartStatus: ActiveType: WirewoundMaterial-Core: Iron PowderInductance: 150 nHTolerance: ±20%CurrentRating(Amps): 548 mACurrent-Saturation(Isat): -Shielding: UnshieldedDCResistance(DCR): 250mOhm MaxQ@Freq: 30 @ 25.2MHzFrequency-SelfResonant: 450MHzRatings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 125°CInductanceFrequency-Test: 25.2 MHzFeatures: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 1210 (3225 Metric)SupplierDevicePackage: 1210Size/Dimension: 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.49mm)IMC1210EBR15M | Vishay | NHE Electronics