IMC1210SY39NM, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 39NH 530MA 270MOHM SMD
Product Attributes:
Part Number: IMC1210SY39NM
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 39NH 530MA 270MOHM SMD
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
IMC1210SY39NM Datasheet (PDF)
MOSFET N-CH 20V 50A TO252
DIODE ARRAY GP 100V 18A TO220AB
MOSFET N-CH 60V 10A TO220AB
DIODE MODULE 400V 244A TO244AB
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
DIODE ZENER 20V 300MW SOT23
Product Specifications:
MfrPart.: IMC1210SY39NMMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 39NH 530MA 270MOHM SMDProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: IMC-1210PartStatus: ActiveType: WirewoundMaterial-Core: Non-MagneticInductance: 39 nHTolerance: ±20%CurrentRating(Amps): 530 mACurrent-Saturation(Isat): -Shielding: UnshieldedDCResistance(DCR): 270mOhm MaxQ@Freq: 30 @ 50MHzFrequency-SelfResonant: 1GHzRatings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 125°CInductanceFrequency-Test: 50 MHzFeatures: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 1210 (3225 Metric)SupplierDevicePackage: 1210Size/Dimension: 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.49mm)IMC1210SY39NM | Vishay | NHE Electronics