IMC1812RQ1R5J, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 1.5UH 410MA 600MOHM SM
Product Attributes:
Part Number: IMC1812RQ1R5J
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 1.5UH 410MA 600MOHM SM
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
IMC1812RQ1R5J Datasheet (PDF)
DIODE AVALANCHE 800V 2.4A TO277A
TVS DIODE 7.02VWM 12.1VC DO214AC
DIODE GEN PURP 400V 3A GP20
DIODE GPP 1A 800V 250NS MPG06
Product Specifications:
MfrPart.: IMC1812RQ1R5JMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 1.5UH 410MA 600MOHM SMProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: IMC-1812PartStatus: ActiveType: WirewoundMaterial-Core: Iron PowderInductance: 1.5 µHTolerance: ±5%CurrentRating(Amps): 410 mACurrent-Saturation(Isat): -Shielding: UnshieldedDCResistance(DCR): 600mOhm MaxQ@Freq: 50 @ 7.96MHzFrequency-SelfResonant: 70MHzRatings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 125°CInductanceFrequency-Test: 7.96 MHzFeatures: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 1812 (4532 Metric)SupplierDevicePackage: 1812Size/Dimension: 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)IMC1812RQ1R5J | Vishay | NHE Electronics