IMC1812RQ3R9J, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 3.9UH 330MA 900MOHM SM
Product Attributes:
Part Number: IMC1812RQ3R9J
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 3.9UH 330MA 900MOHM SM
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
IMC1812RQ3R9J Datasheet (PDF)
MOSFET N-CH 30V 6A CHIPFET
TVS DIODE 8VWM 11.6VC 1.5KE
5A, 60V, SLIMSMAW TRENCH SKY REC
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
BRIDGE RECT 1PHASE 800V 4A GBL
Product Specifications:
MfrPart.: IMC1812RQ3R9JMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 3.9UH 330MA 900MOHM SMProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: IMC-1812PartStatus: ActiveType: WirewoundMaterial-Core: Iron PowderInductance: 3.9 µHTolerance: ±5%CurrentRating(Amps): 330 mACurrent-Saturation(Isat): -Shielding: UnshieldedDCResistance(DCR): 900mOhm MaxQ@Freq: 50 @ 7.96MHzFrequency-SelfResonant: 40MHzRatings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 125°CInductanceFrequency-Test: 7.96 MHzFeatures: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 1812 (4532 Metric)SupplierDevicePackage: 1812Size/Dimension: 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)IMC1812RQ3R9J | Vishay | NHE Electronics