IMS02RU1R5K, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 1.5UH 228MA 860MOHM TH
Product Attributes:
Part Number: IMS02RU1R5K
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 1.5UH 228MA 860MOHM TH
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
IMS02RU1R5K Datasheet (PDF)
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO263AB
DIODE ZENER 19V 225MW SOT23-3
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
DIODE ZENER 150V 1.25W DO214AC
Product Specifications:
MfrPart.: IMS02RU1R5KMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 1.5UH 228MA 860MOHM THProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: -Series: IMS-2PartStatus: ObsoleteType: MoldedMaterial-Core: IronInductance: 1.5 µHTolerance: ±10%CurrentRating(Amps): 228 mACurrent-Saturation(Isat): -Shielding: ShieldedDCResistance(DCR): 860mOhm MaxQ@Freq: 41 @ 7.9MHzFrequency-SelfResonant: 115MHzRatings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 105°CInductanceFrequency-Test: 7.9 MHzFeatures: -MountingType: Through HolePackage/Case: AxialSupplierDevicePackage: -Size/Dimension: 0.095 Dia x 0.250 L (2.41mm x 6.35mm)IMS02RU1R5K | Vishay | NHE Electronics