IRFL110PBF, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Transistors - FETs, MOSFETs - Single, MOSFET N-CH 100V 1.5A SOT223
Product Attributes:
Part Number: IRFL110PBF
Manufacturer: Vishay
Description: MOSFET N-CH 100V 1.5A SOT223
Category: Discrete Semiconductor Products~Transistors - FETs, MOSFETs - Single
IRFL110PBF Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE ZENER 9.1V 1.3W DO41
FIXED IND 47NH 600MA 280MOHM SMD
DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD123
FIXED IND 110UH 128MA 4.9 OHM TH
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AB
Product Specifications:
MfrPart.: IRFL110PBFMfr: Vishay SiliconixDescription: MOSFET N-CH 100V 1.5A SOT223Product Category: Discrete Semiconductor Products~Transistors - FETs, MOSFETs - SinglePackage: TubeSeries: -PartStatus: ObsoleteFETType: N-ChannelTechnology: MOSFET (Metal Oxide)DraintoSourceVoltage(Vdss): 100 VCurrent-ContinuousDrain(Id)@25°C: 1.5A (Tc)DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn): 10VRdsOn(Max)@IdVgs: 540mOhm @ 900mA, 10VVgs(th)(Max)@Id: 4V @ 250µAGateCharge(Qg)(Max)@Vgs: 8.3 nC @ 10 VVgs(Max): ±20VInputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds: 180 pF @ 25 VFETFeature: -PowerDissipation(Max): 2W (Ta), 3.1W (Tc)OperatingTemperature: -55°C ~ 150°C (TJ)MountingType: Surface MountSupplierDevicePackage: SOT-223IRFL110PBF | Vishay | NHE Electronics