ISC1210BNR15K, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 150NH 600MA 200MOHM SM
ISC1210BNR15K Images
ISC1210BNR15K Images
Product Attributes:
  • Part Number: ISC1210BNR15K
  • Manufacturer: Vishay
  • Description: FIXED IND 150NH 600MA 200MOHM SM
  • Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
  • ISC1210BNR15K Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Vishay, you may also be interested in the following:
    VBUS052CD-FAH-GS08
    TVS DIODE 5VWM 5VC LLP1713-7L
    SMBJ33CAHE3_A/I
    TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AA
    VLIN1616-02GHE3-08
    TVS DIODE 16VWM 33VC SOD323
    VS-8CSH02HM3/87A
    DIODE STANDARD 200V 4A TO277A
    DFL15005S-E3/45
    BRIDGE RECT 1PHASE 50V 1.5A DFS
    SM6T12CAHM3_A/I
    TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC DO214AA
    Product Specifications:
  • MfrPart.: ISC1210BNR15K
  • Mfr: Vishay Dale
  • Product Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
  • Package: Bulk
  • Series: ISC-1210
  • PartStatus: Active
  • Type: Wirewound
  • Material-Core: Iron Powder
  • Inductance: 150 nH
  • Tolerance: ±10%
  • CurrentRating(Amps): 600 mA
  • Current-Saturation(Isat): -
  • Shielding: Shielded
  • DCResistance(DCR): 200mOhm Max
  • Q@Freq: 40 @ 25.2MHz
  • Frequency-SelfResonant: 470MHz
  • Ratings: -
  • OperatingTemperature: -55°C ~ 125°C
  • InductanceFrequency-Test: 25.2 MHz
  • Features: -
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 1210 (3225 Metric)
  • SupplierDevicePackage: 1210
  • Size/Dimension: 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.49mm)