ISC1812EB2R7K, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 2.7UH 378MA 490MOHM SM
Product Attributes:
Part Number: ISC1812EB2R7K
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 2.7UH 378MA 490MOHM SM
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
ISC1812EB2R7K Datasheet (PDF)
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
NTC CU 0.6 LD CODED 50K 2%
MOSFET N-CH 100V 28A D2PAK
MOSFET N-CH 20V 4MICROFOOT
TVS DIODE 19.4VWM 34.7VC 1.5KE
Product Specifications:
MfrPart.: ISC1812EB2R7KMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 2.7UH 378MA 490MOHM SMProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: BulkSeries: ISC-1812PartStatus: ActiveType: WirewoundMaterial-Core: Iron PowderInductance: 2.7 µHTolerance: ±10%CurrentRating(Amps): 378 mACurrent-Saturation(Isat): -Shielding: ShieldedDCResistance(DCR): 490mOhm MaxQ@Freq: 30 @ 7.96MHzFrequency-SelfResonant: 67MHzRatings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 125°CInductanceFrequency-Test: 7.96 MHzFeatures: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 1812 (4532 Metric)SupplierDevicePackage: 1812Size/Dimension: 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)ISC1812EB2R7K | Vishay | NHE Electronics