ISC1812ES3R3J, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 3.3UH 357MA 550MOHM SM
Product Attributes:
Part Number: ISC1812ES3R3J
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 3.3UH 357MA 550MOHM SM
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
ISC1812ES3R3J Datasheet (PDF)
DIODE SCHOTTKY 40V 1A DO214AC
FIXED IND 180NH 1.3A 47 MOHM TH
DIODE ZENER 15V 800MW DO219AB
DIODE SCHOTTKY 40V 5.5A DPAK
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
DIODE GEN PURP 400V 3A DO214AB
Product Specifications:
MfrPart.: ISC1812ES3R3JMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 3.3UH 357MA 550MOHM SMProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: ISC-1812PartStatus: ActiveType: WirewoundMaterial-Core: Iron PowderInductance: 3.3 µHTolerance: ±5%CurrentRating(Amps): 357 mACurrent-Saturation(Isat): -Shielding: ShieldedDCResistance(DCR): 550mOhm MaxQ@Freq: 30 @ 7.96MHzFrequency-SelfResonant: 61MHzRatings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 125°CInductanceFrequency-Test: 7.96 MHzFeatures: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 1812 (4532 Metric)SupplierDevicePackage: 1812Size/Dimension: 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)ISC1812ES3R3J | Vishay | NHE Electronics