ISC1812ET680K, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 68UH 164MA 2.6 OHM SMD
ISC1812ET680K Images
ISC1812ET680K Images
Product Attributes:
  • Part Number: ISC1812ET680K
  • Manufacturer: Vishay
  • Description: FIXED IND 68UH 164MA 2.6 OHM SMD
  • Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
  • ISC1812ET680K Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Vishay, you may also be interested in the following:
    SMBJ43AHM3_A/I
    TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AA
    SMAJ120CAHM3_A/I
    TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AC
    SI4532ADY-T1-GE3
    MOSFET N/P-CH 30V 3.7A 8-SOIC
    P6SMB120CA-M3/52
    TVS DIODE 102VWM 165VC DO214AA
    1.5SMC43AHE3_A/I
    TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC SMC
    SMAJ18CAHM3_A/H
    TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AC
    Product Specifications:
  • MfrPart.: ISC1812ET680K
  • Mfr: Vishay Dale
  • Product Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
  • Package: Tape & Reel (TR)
  • Series: ISC-1812
  • PartStatus: Active
  • Type: Wirewound
  • Material-Core: Ferrite
  • Inductance: 68 µH
  • Tolerance: ±10%
  • CurrentRating(Amps): 164 mA
  • Current-Saturation(Isat): -
  • Shielding: Shielded
  • DCResistance(DCR): 2.6Ohm Max
  • Q@Freq: 50 @ 2.52MHz
  • Frequency-SelfResonant: 7.6MHz
  • Ratings: -
  • OperatingTemperature: -55°C ~ 125°C
  • InductanceFrequency-Test: 2.52 MHz
  • Features: -
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 1812 (4532 Metric)
  • SupplierDevicePackage: 1812
  • Size/Dimension: 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)