ISC1812RQ3R9J, Vishay, Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors, FIXED IND 3.9UH 344MA 590MOHM SM
Product Attributes:
Part Number: ISC1812RQ3R9J
Manufacturer: Vishay
Description: FIXED IND 3.9UH 344MA 590MOHM SM
Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed Inductors
ISC1812RQ3R9J Datasheet (PDF)
SENSOR OPT SLOT PHOTOTRANS 6SMD
ADJUSTABLE INDUCTOR 12UH TH
DIODE SCHOTTKY 100V 5A DO221AC
Product Specifications:
MfrPart.: ISC1812RQ3R9JMfr: Vishay DaleDescription: FIXED IND 3.9UH 344MA 590MOHM SMProduct Category: Inductors, Coils, Chokes~Fixed InductorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: ISC-1812PartStatus: ActiveType: WirewoundMaterial-Core: Iron PowderInductance: 3.9 µHTolerance: ±5%CurrentRating(Amps): 344 mACurrent-Saturation(Isat): -Shielding: ShieldedDCResistance(DCR): 590mOhm MaxQ@Freq: 30 @ 7.96MHzFrequency-SelfResonant: 56MHzRatings: -OperatingTemperature: -55°C ~ 125°CInductanceFrequency-Test: 7.96 MHzFeatures: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 1812 (4532 Metric)SupplierDevicePackage: 1812Size/Dimension: 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)ISC1812RQ3R9J | Vishay | NHE Electronics