MBR20H45CT-E3/45, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays, DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB
Product Attributes:
Part Number: MBR20H45CT-E3/45
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays
MBR20H45CT-E3/45 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE ZENER 20V 500MW SOD123
FIXED IND 470NH 1.225A 120 MOHM
DIODE GEN PURP 600V 8A TO220AC
DIODE ZENER 100V 1.3W DO41
FIXED IND 8.2UH 270MA 1.4OHM SMD
Product Specifications:
Mfr Part: MBR20H45CT-E3/45Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220ABProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - ArraysItem12: TubeSeries: -Part Status: ObsoleteDiode Configuration: 1 Pair Common CathodeDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 VCurrent - Average Rectified (Io) (per Diode): 10AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 630 mV @ 10 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 45 VOperating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°CMounting Type: Through HolePackage / Case: TO-220-3MBR20H45CT-E3/45 | Vishay | NHE Electronics