MBRB10H100CTHE3/45, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays, DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO263
MBRB10H100CTHE3/45 Images
Product Attributes:
Part Number: MBRB10H100CTHE3/45
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO263
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays
MBRB10H100CTHE3/45 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
MOSFET 2N-CH 20V 8A 8-SOIC
DIODE GEN PURP 100V 1A DO204AC
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6DIP
FUSE BOARD MNT 630MA 32VDC 0603
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC 1.5KA
THERM NTC 100KOHM 4064K 1206
Product Specifications:
Mfr Part: MBRB10H100CTHE3/45Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO263Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - ArraysItem12: TubeSeries: -Part Status: Discontinued at Diode Configuration: 1 Pair Common CathodeDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 VCurrent - Average Rectified (Io) (per Diode): 5AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 760 mV @ 5 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Current - Reverse Leakage @ Vr: 3.5 µA @ 100 VOperating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°CMounting Type: Surface MountPackage / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263ABMBRB10H100CTHE3/45 | Vishay | NHE Electronics