MBRB15H45CT-E3/45, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays, DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO263AB
Product Attributes:
Part Number: MBRB15H45CT-E3/45
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO263AB
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays
MBRB15H45CT-E3/45 Datasheet (PDF)
DIODE SCHOTTKY 35V 10A D2PAK
DIODE ZENER 3V 300MW SOT23
DIODE ZENER 39V 225MW SOT23-3
DIODE ZENER 51V 1W DO214AC
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AA
Product Specifications:
Mfr Part: MBRB15H45CT-E3/45Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO263ABProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - ArraysItem12: TubeSeries: -Part Status: ObsoleteDiode Configuration: 1 Pair Common CathodeDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 VCurrent - Average Rectified (Io) (per Diode): 7.5AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 630 mV @ 7.5 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 45 VOperating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°CMounting Type: Surface MountPackage / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263ABMBRB15H45CT-E3/45 | Vishay | NHE Electronics