MBRB2045CTHE3/45, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays, DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO263AB
Product Attributes:
Part Number: MBRB2045CTHE3/45
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO263AB
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays
MBRB2045CTHE3/45 Datasheet (PDF)
DIODE GEN PURP 50V 150MA SOD123
TVS DIODE 70.1VWM 113VC 1.5KE
DIODE SCHOTTKY TMBS 15A 150V SMP
40A 120V TO-263 TRENCH SKY RECT
TVS DIODE 94VWM 152VC DO214AC
OPTOISO 5.3KV 2CH TRANS 6SMD
Product Specifications:
Mfr Part: MBRB2045CTHE3/45Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO263ABProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - ArraysItem12: TubeSeries: -Part Status: Discontinued at Diode Configuration: 1 Pair Common CathodeDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 VCurrent - Average Rectified (Io) (per Diode): 10AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 650 mV @ 10 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 45 VOperating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°CMounting Type: Surface MountPackage / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263ABMBRB2045CTHE3/45 | Vishay | NHE Electronics