MBRB20H35CTHE3/45, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays, DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO263AB
Product Attributes:
Part Number: MBRB20H35CTHE3/45
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO263AB
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays
MBRB20H35CTHE3/45 Datasheet (PDF)
FIXED IND 47UH 170MA 4 OHM TH
DIODE ZENER 18V 1.5W DO214AA
DIODE ZENER 75V 1.25W DO214AC
DIODE ZENER 110V 800MW DO219AB
FIXED IND 1.8UH 790MA 250MOHM TH
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC DO214AC
Product Specifications:
Mfr Part: MBRB20H35CTHE3/45Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO263ABProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - ArraysItem12: TubeSeries: -Part Status: ObsoleteDiode Configuration: 1 Pair Common CathodeDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 35 VCurrent - Average Rectified (Io) (per Diode): 10AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 630 mV @ 10 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 35 VOperating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°CMounting Type: Surface MountPackage / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263ABMBRB20H35CTHE3/45 | Vishay | NHE Electronics