MBRB30H35CT-E3/81, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays, DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO263AB
Product Attributes:
Part Number: MBRB30H35CT-E3/81
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO263AB
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays
MBRB30H35CT-E3/81 Datasheet (PDF)
DIODE SCHOTTKY 20V 1.5A DO214AC
FIXED IND 150NH 2.45A 30 MOHM TH
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL
TVS DIODE 9VWM 15.4VC DO214AA
THERMISTOR NTC 68KOHM 3964K 0603
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC DO214AB
Product Specifications:
Mfr Part: MBRB30H35CT-E3/81Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO263ABProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - ArraysItem12: Tape & Reel (TR)Series: -Part Status: ObsoleteDiode Configuration: 1 Pair Common CathodeDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 35 VCurrent - Average Rectified (Io) (per Diode): 15AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 620 mV @ 15 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Current - Reverse Leakage @ Vr: 80 µA @ 35 VOperating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°CMounting Type: Surface MountPackage / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263ABMBRB30H35CT-E3/81 | Vishay | NHE Electronics