MBRF10H60HE3/45, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single, DIODE SCHOTTKY 60V 10A ITO220AC
Product Attributes:
Part Number: MBRF10H60HE3/45
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE SCHOTTKY 60V 10A ITO220AC
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single
MBRF10H60HE3/45 Datasheet (PDF)
TVS DIODE 70.1VWM 113VC DO204AL
TVS DIODE 138VWM 244VC DO204AC
DIODE ZENER 22V 410MW SOD123
DIODE ARRAY SCHOTTKY 90V TO263AB
IR RECEIVER - PANHEAD PACKAGE -
Product Specifications:
Manufacturer Product Number: MBRF10H60HE3/45Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDetailed Description: DIODE SCHOTTKY 60V 10A ITO220ACProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - SinglePackage: TubeSeries: -Part Status: ObsoleteDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 VCurrent - Average Rectified (Io): 10AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 710 mV @ 10 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Reverse Recovery Time (trr): -Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 60 VCapacitance @ Vr, F: -Mounting Type: Through HolePackage / Case: TO-220-2 Full Pack, Isolated TabOperating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°CMBRF10H60HE3/45 | Vishay | NHE Electronics